LAÇİN ŞİRKETLER GRUBU

1985 yılında “Yücel LAÇİN Şahıs İşletmeleri” olarak İstanbul Yolu Kazan mevkiinde alınan “Sıla Otel” ile ticari hayatına turizm sektöründeki bu ilk yatırım ile başladı. 1995 yılında aile şirketi olarak kurulan “LAÇİN Turizm İnşaat Hayvancılık A.Ş.” ile kurumsallaşma adına ilk adımını atan Laçin Şirketler Grubu, Ankara Kazan ilçesine bağlı Aşağıkaraören Köyü’nde 80 dönüm arazi üzerine büyük ve küçük baş hayvancılık entegre et tesisini kurdu. Bu tarihten sonra yatırımlarına hız veren Laçin Şirketler Grubu, Sıla Otel’i kamelyaları, aqua parkı ve çevre düzenlemesiyle bambaşka bir yer haline getirmiş ve oda sayısını da %100 arttırarak 3 Yıldızlı turistik bir tesis olarak sektöre kazandırmıştır.
 
2006 yılına kadar devam eden bu yatırımlara 2006 yılında inşaat sektöründe 230 konutluk “Bilgetürk Manzara Evleri” Projesi ve Ballıkuyumcu mevkiinde yer alan 40 Villa Projesini hayata geçirerek konut sektöründe ciddi bir adım atılmıştır. Ayrıca bu projelerin ihtiyaç duyduğu inşaat malzemelerini karşılamak ve yine inşaat sektörüne hizmet etmek amacıyla “Bilgetürk Yapı Malzemeleri Ltd. Şti.” de aynı yıl kurularak Grubun bünyesine dâhil edilmiştir.

Daha sonra ülkemiz ekonomisine katkı ve istihdam sağlamak amacıyla 2007 yılında “UTY Turizm İmalat Ltd. Şti.” kurularak Alarko, Krom Lüks, Nurdil gibi Isıtma-Soğutma, Endüstriyel Mutfak Cihazları ve Çamaşırhane Ekipmanları konusunda distribütörlükler alınıp Ukrayna Pazarında satışa başlanılmış ve ciddi ihracat rakamlarına ulaşarak ülkemize önemli döviz girdileri sağlanmaya başlanılmıştır.

2007 yılının en önemli yatırımlarından biri de kış turizminde olmuş ve Ankara Elmadağ ilçesinde “White Tail Otel”in işletmesi kiralanarak grup bünyesine katılmıştır.

LAÇİN ŞİRKETLER GRUBU 22 yıllık geçmişinde olduğu gibi bundan sonraki her gününü ve yılını yatırımlarına ve büyümeye devam ederek, insanlığa ve ülkesine hizmet etmeyi amaçlayarak geçirecektir.

 

VİZYONUMUZ

Laçin Şirketler Grubu bünyesinde yer alan sektörlerde saygın ve güvenilir bir kuruluş,
Akıllı ve büyük yatırımlara devam ederek ülke ekonomisinde değerli bir marka,
Çalışmak için sektördeki her firmanın başvurduğu, insanların güven duyduğu,
İlkesi “GÜVEN ve SÜREKLİLİK” olan,
Ne olursa olsun “KALİTE”DEN ödün vermeyen bir kuruluş olmaktır…

 

MİSYONUMUZ

Konut üretimini “Kalite- Konfor- Güven” temelleri üzerine inşa edip,  insanlarımızın yaşam kalitesinin yükseltilerek;

Geleceğin Türkiye’sindeki ihtiyaçları bugünden belirleyip, yeni yatırımlarına bu doğrultuda yön vermek;

Şirketler Grubu bünyesindeki müşterilerinin, çalışanlarının ve hedef  kitlesinin memnuniyetini ve ihtiyaçlarını temel ilke olarak benimseyip;

Ülkemiz ekonomisine “Sürekli Katkı” sağlamak suretiyle, Sektöründe öncü, örnek gösterilen ve yeni müteşebbislerce model olarak kabul edilen bir “KURUM” olmaktır. 


Tüm Hakları Laçin Grup'a aittir.
Copyright © 2008
Laçin Group All Rights Reserved.
Tel. +90 312 272 74 06 - 07
                                  
Yazılım ve Tasarım
Software & Designed By
webtek